Ballerup Bordtennisklub
21. November 2019 06:30
Navigation
Velkommen
Velkommen til Ballerup Bordtennis klubs hjemmeside

Vi spiller på Tapeten, Magleparken 5-7, 2750 Ballerup


Klubbens Mobilepay nummer er:  99 13 38
Hvis du overfører penge til klubben - så husk at lægge en kommentar på, som fortæller hvad pengene dækker.


Ungdomstræning med Per (26351916) hver tirsdag kl. 17.00 til 18.30.
Ungdomstræning med Dennis (42336121) hver torsdag kl. 17.15.til 18.45

Kom glad og prøv spillet.

Sæsonstart 2019-2020
Hej alle


Så starter vi op på den nye sæson.

For ungdom starter vi tirsdag den 13. august kl. 17.00, så kommer både Per og Dennis, som skal være ungdoms trænere i denne sæson.


Seniorer starter mandag den 12. august kl. 19.00
Sidste træning inden sommerferien

Tirsdag den 25. juni 2019 er sidste træning inden sommerferien.

Der vil være afslutning med lidt spil og lidt sjov.

Klubben har fået MOBILEPAY :-)

Klubbens Mobilepay nummer er:  99 13 38


Hvis du overfører penge til klubben - så husk at lægge en kommentar på, som fortæller hvad pengene dækker.
Generalforsamling 2019

Hej alle

Der afholdes generalforsamling torsdag den 31/1-19 kl. 19.00 i klubben

Alle er velkommen betalende medlemmer har stemmeret, hvis der skal stemmes.

Referat se mere
Resultat pointstævne 26/1-19
RESULTATLISTE – KREDS 2

Runde 4
Pulje 1
1 Niels Chr. Munk Gladsaxe 7 
2 Emil Castani Adi Gladsaxe 5  
3 Steffen Baumann Herlev 5   
4 Laust Mikkelsen Virum 4  
5 Marcus Bech Gladsaxe 4  
6 Sebastian Søndergaard Gladsaxe 2   
7 Thomas M. Sandberg Gladsaxe 1  
8 Hjalte Glitzky Herlev 0 

Pulje 2
1 Simon Krammer Ballerup 6     
2 Asbjørn Sørensen Gladsaxe 4     
3 Alexander Mau Team Egedal 4     
4 Thomas Stadler Gladsaxe 4     
5 Anas El Sayad Slangerup 1     
6 Jakob Helweg Virum 1     
7 Malthe Kringelum Herlev 1     

Pulje 3
1 Gabriel Specht Gladsaxe 3     
2 Max Møller Slangerup 2     
3 Emil Dejgaard Virum 1     
4 Philip Haddad Gladsaxe 0     

Pulje 4
1 Kalle Recke Slangerup 5     
2 Frederik Ebbesen Virum 4     
3 Anders N. Rasmussen Virum 3     
4 Erik Jespersen Gladsaxe 2     
5 Johan M. Henrichsen Gladsaxe 1     
6 Emil G. Jørgensen Gladsaxe 0
Pointstævne 26/1 i Gladsaxe

Om pointstævner i ØBTU

Pointstævnerne henvender sig til nye og uøvede ungdomsspillere, som herigennem får en mulighed for at komme ud og spille bordtenniskampe med spillere på samme niveau fra andre klubber.

Kampene spilles i weekenderne og i hver kreds afvikles der 6-7 pointstævner i løbet af sæsonen.

Næste pointstævne er Lørdag 26. januar Klokken 10:00

Mødetid senest 9.30, hvor I melder jer til en leder fra Gladsaxe – spørg når I kommer op i lokalet.

Gladsaxe BTK
Gladsaxe Stadion - Tribunen ved kunstofbanen på 1. sal
Gladsaxevej 200, 2860 Søborg

Skal I med så skriv lige til mig på annieramberg@webspeed.dk så jeg kan tilmelde jer til Gladsaxe - senest torsdag den 24/1


Ungdomstræning holder juleferie
Kære alle

Ungdomstræning holder juleferie og ønsker alle en glædelig jul samt et godt nytår.

Vi er tilbage tirsdag den 8. januar 2019 kl. 17.00
Resultat pointstævne 8/12-18
RESULTATLISTE – KREDS 2

Runde 3

1
1 Rasmus Heinecke Slangerup 4     
2 Niels Chr. Munk Gladsaxe 3     
3 Marcus Bech Gladsaxe 2     
4 Laust Mikkelsen Virum 1     
5 Asbjørn D. Sørensen Gladsaxe 0     

2
1 Gabriel Specht Gladsaxe 4     
2 Anas El Sayad Slangerup 2     
3 Simon Krammer Ballerup 2     
4 Emil Castani Adi Gladsaxe 1     
5 Mikkel Felding Gladsaxe 1     

3
1 Jonas M. Hansen Furesø 3     
2 Karl Danfær Gladsaxe 3     
3 Jonathan Bak Rude Gladsaxe 3     
4 Mattis Baltzersen Gladsaxe 1     
5 Oskar Krogsaa Gladsaxe 0     

Resultat pointstævne 24/11-18
RESULTATLISTE – KREDS 2

Runde 2

1 Arthur Rohde Gladsaxe 7     
2 Rasmus Heineche Slangerup 5     
3 August Petersen Team Egedal 5     
4 Simon Krammer Ballerup 5     
5 Asbjørn D. Sørensen Gladsaxe 3     
6 Mikkel Felding Gladsaxe 2     
7 Emil Castani Adi Gladsaxe 1     
8 Mads Dejgaard Virum 0     

1 Gabriel Specht Gladsaxe 5     
2 Jakob Kalmar Hansen Team Egedal 4     
3 Max Møller Slangerup 4     
4 Morris de Marco Virum 3     
5 August Lauritzen Gladsaxe 3     
6 Jonathan Bak Rude Gladsaxe 2     
7 Oscar Krogsaa Gladsaxe 0     

1 Jonas Hansen Furesø 5     
2 Mads Østed Ballerup 4     
3 Kalle Recke Slangerup 3     
4 Babett Rubæk Virum 2     
5 Mattis Baltzersen Gladsaxe 1     
6 Liam Jonassen Gladsaxe 0     

1 Villads Møller Slangerup 3     
2 Erik Jeppesen Gladsaxe 2     
3 Daniel Mikkelsen Gladsaxe 1     
4 Jacob Hansen Gladsaxe 0
Pointstævne på lørdag 8/12-18

Om pointstævner i ØBTU

Pointstævnerne henvender sig til nye og uøvede ungdomsspillere, som herigennem får en mulighed for at komme ud og spille bordtenniskampe med spillere på samme niveau fra andre klubber.

Kampene spilles i weekenderne og i hver kreds afvikles der 6-7 pointstævner i løbet af sæsonen.

Pointstævne på Lørdag den 8/12 i Virum Klokken 10:00

Mødetid senest 9.30, hvor I melder jer til en leder fra Virum – spørg når I kommer ned i lokalet.

Virumhallen
Geels Plads 40
2830 Virum
(kælderen)

Skal I med så skriv lige til mig på annieramberg@webspeed.dk så jeg kan tilmelde jer til Virum - senest fredag den 7/12

Klubben er lukket
Klubben er lukket fra onsdag den 12. oktober kl. 08.00 til fredag den 14. oktober kl. 20.00
Der skal optages film i lokalerne, så alt er ryddet.

Log ind
Brugernavn

Kodeord



Opret bruger

Har du glemt dit kodeord?
Bed om et nyt ved at klikke her.
Sponsor

Vores sponsorer

Støt dem de støtter os!

Niels Ramberg
Camto
Replikboks
Du er nødt til at logge på for at skrive en replik.

Ingen replikker endnu.
Siden dannet på: 0.02 sekunder 1,772,429 Unikke besøg